Tutvustus

Kalamaja südames Kungla ja Tööstuse tänava nurgal valmivad 2018 aaasta sügiseks 2 esimest A-energiaklassi korterelamut. Puitvooderdusega rõõmsates toonides kivimajades on kokku vaid 14 korterit, ning iga korteri juurde kuulub rõdu või terrass. Kalamajas on inspireeriv ning hubane linnakeskkond, kus rahulik argielu on põimitud meluga. Vali lõputu hulga baaride, kohvikute ja restoranide vahel või mine vaata mõnda Vaba Lava etendust. Alati värsked toiduained söögi valmistamiseks saad uuenenud Balti Jaama turult. Üle tänava pargis pere või sõpradega pinkikku pidades veendud, et Kalamajas on nagu maal! Aga 5 minutiga võid jalutada vanalinna ja tunda ennast nagu turist massidega kaasa libisedes.

Hoonetest

Arhitektuuriliselt sobivad puitvooderdusega rõõmsates toonides kivimajad Kalamaja iseloomuliku miljööga nagu valatult. Aiaga piiratud privaatne lõunapoolne sisehoov on kaunilt haljastatud ning pere pisematele tehakse mänguplats. Hoonete maa-aluses garaažis on ette nähtud igale korterile parkimiskoht ja ruumikas panipaik. Kunglamajade ehitaja on OÜ Nordlin Ehitus, mis on tegutsenud edukalt ja usaldusväärselt Eesti ehitusturul alates 2010. aastast.

Asukoht

Kunglamajad asuvad Kungla ja Tööstuse tänava nurgal Kalamajas. Üle tänava asub Kalamaja park, Estonia klaverivabrik. Jalutuskäigu kaugusel on kohvikud, restoranid, baarid. Samuti on läheduses Lennusadam, üha rohkem avanev mereäär, Noblessneri sadam, Arsenali keskus, Salme kultuurikeskus, Balti Jaama turg, kalaturg ning Telliskivi loomelinnak. Kodust kaugele ei jää lasteaiad, uus GAG algkool ja Kalamaja põhikool, ning olemas on hea transpordiühendus: kohe maja kõrval on bussi nr 3 peatus. Ühtlasi rajatakse 2018. aastal Põhja-Tallinnasse Euroopa IT agentuuri peakorter.